Neden İnternetten Para Kazanmayı Seçtim?

Paylaşarak ücretsiz derslere destek ver:

Standart İşlerden Bahsedeyim Önce

Dünya üzerinde yapılabilecek, yapabileceğim bir çok fiziksel iş var. Kimileri için bir üniversite bitirmiş olmak gerekiyor, kimileri için gerekmiyor. Çalışma şartlarını göz önüne almazsak eğer, hepsi için de neredeyse standart olarak sabah saat 7’de çoktan kalkmış olmak ve saat 8 ‘de de işe gitmek gerekiyor. Akşam 5’ de geri dönüş en uygun olanı…Ama bu sadece diğerlerine göre daha şanslı olanları için geçerli. Diğer türlü belki çok daha uzun mesai süresi olağan bir durum.

Alınan ücret ise asgari ücretten başlıyor. 1.000 – 2.000 aralığında ciddi bir yığılma olmakla birlikte, yine alınan maaş genel olarak konuşmak gerekirse üç bin veya dört bine kadar gidiyor. Bunun karşılığında, kendimizden haftada 6 verimli günümüzü feragat edip, bu maaş karşılığında iş verene veya devlete teslim ediyoruz.

Peki İnternette Durum Ne?

internetten para kazanma

İnternetten para kazanma hakkında düşüncelerim

a.Yeni Proje Üreten Taraf

İnternet dediğimiz bu devasa nimetin, hayatımıza ciddi anlamda girmesiyle, normal fiziksel piyasa koşullarında genç yaşlarında zengin olamayacak  kişilerin zengin olduğuna hep birlikte şahit olduk. Hiç görülmemiş, duyulmamış projeler gerçekleştirenler, projelerini devasa şirketlere sattılar. Kendi internet şirketlerini büyütenler oldu… Çok ciddi meblağlarda para kazananlar! Bunu elbette herkesin yapabilmesi tabiki mümkün değil.

b. Amerika ‘yı Yeniden Keşfetmeyenler

Benim de içinde bulunduğum alan sanırım bu. Bu alana giren ve girmeyi düşünen kimseler internetten para kazanmayı hedef olarak görürler. Düşündüğümüz anlamda yeni bir proje üretmeye gerek yoktur. Bilgisayar kullanmayı mükemmel şekilde bilmeniz gerekmez. Sermayeye ihtiyacınız yoktur.

 1. Araştırmayı sevmeniz,
 2. Planlı ilerlemeniz,
 3. Ne yapacağınızı bilmeniz,
 4. Kazanç odaklı düşünebilmeniz

yeterli olacaktır. Hayır, araştırmaktan kastım sadece Google ‘a “internetten para kazanma” yazmanız değil, daha spesifik düşünerek farklı şeyleri denemenizdir. İngilizce bilmediğiniz halde, Google Translate ‘i kullanarak yabancı dillerde de arama yapmak, insanların ne yaptığını izlemek, incelemektir.

Dediğim gibi ben Amerika ‘yı yeniden keşfetmeye gerek duymayanlardanım. Ve Kazanç Vakti içerisinde de size izlediğim yöntemleri, denemelerimi anlatacağım. Asıl soruya gelecek olursam…

Neden İnternetten Para Kazanmayı Seçtim?

Sabah 8 – akşam 5 maratonu benim için çok da uygun değil. Ve haftamın 5-6 gününü yani ömrümün %80 ‘ini birilerine hibe etmek istemiyorum. Evet paraya herkes gibi benim de ihtiyacım var. Ama bu ihtiyacımı, alışılmışın dışında yöntemler izleyerek gidermeye çalışıyorum. İnternetten para kazanma, benim için çok uygun! Çünkü deneyebileceğim yüzlerce yöntem var. Başarısız olursam da başarılı olursam da kendi başarım-başarısızlığım olacak.

İnterneti kullanarak, birilerinin maaş şeklinde bana vereceği paradan çok daha fazlasını kazanabilirim. Bunun için sabretmem, hiç vazgeçmeden denemem ve biraz da şanslı olmam (hızlı olması açısından) yeterli olacaktır.

Sen Bu Konuda Ne Yapmak İsterdin? Neler Yapıyorsun?

Bu yazımda, internetten para kazanma ile ilgili düşüncelerimi paylaştım. Fiziksel piyasadan bir kaç basit örnek de vererek düşüncelerimden bahsettim. Sana göre benim düşüncelerim doğru mu? Ya da unuttuğum, es geçtiğim bir yer mi gördün?


Duayen Bilişim ve Pazarlama 'nın kurucusu, profesyonel satış ortağı, girişimci ve yazar.

 • bpoyraz

  Merhaba,

  Ne zamandan beri takip ediyorum yazılarınızı.İyi bir karar almışsınız, herkes cesaret edemez sil baştan yapmaya.

  Ben 2011 yılının sonlarına doğru, şimdi hatırlayamadığım bir şekilde bu sistemlerden haberdar oldum.Biraz araştırma yaptım, ücretsiz Türkçe yazılımış kaynakları buldum,indirdim okudum ve anladım. Sonra ücretli kaynaklara yöneldim, para harcadım ve onları da okudum. Ve sonuç olarak bütün samimiyetimle söylüyorum; ücretsiz kaynaklarda yazılanlardan farklı bir şeyle karşılaşmadım.Tabi uygulamaya geçmek zaman alıyor,sonuçta hiç bilmediğiniz bir işe başlıyorsunuz.Denemek istedim yazılanları harfi harfine uygulamak istedim fakat bir de baktım ki anlatılanlar çoook eskide kalmış,şimdi bir işe yaramıyor.Zaten netten biraz araştırınca son zamanlara ait kazanç ekranları göremiyorsunuz.

  Hala umudum var, neden? Çünkü ingilizcemin yettiği kadar dışarıda bu işi yapanları, bu işler için açılmış web sayfalarını,analiz programlarını,yabancı satış ortaklığı programlarını takip ediyorum ve diyorum ki; bunların hepsi yalan olamaz,bu kadar insan, kurum ve kuruluş bir sahtekarlığın veya boş bir hayalin içini doldurmaya çalışıyor olamaz.

  Öyleyse bizde niye yürümüyor?Niye?

  Bana göre sebep, bu sistemi öğretme misyonunu üstlenmiş ve bunun için ürün çıkartmış insanların büyük çoğunluğu gerçekten ama gerçekten öğretme amacı gütmüyor.Onların amacı bir biçimde elindeki ürünü satmak.Yüzde yüz eminim ki hemen hemen tamamının para kazanmayı öğreteceğini iddia eden ürününden başka bir ürünü de yok.

  Ben, online olarak bu sistemi uygulamalı olarak öğreteceğini iddia eden ve “siz odaklanın yeter” diyen, çok tanınmış (zamanında bir bilgisayar dergisinde konu hakkında kitapçık yayınlamış) birisinin de eğitimine katıldım. Adam bir kaç bilinen ders verdi sonra ortadan kayboldu.Benim gibi sayısını bilmediğim onlarca kişi de parasını kaptırmış oldu.Odaklandık böyle oldu.
  İşte zihniyet bu.Halbuki işi bildiğini iddia eden birisi çok değil ayda 50-100 TL kazandıracak şekilde anlatsa,sanki kendisine sistemi kuruyormuş gibi ciddiye alsa,insanlar devamını getirir.Ondan sonra bu kişi ne yapsa inanılır,çıkardığı ürün alınır, paralı eğitimleri tutulur,seminerleri dolar.
  Bu sistemin ayakta kalması hepimizin menfaatine.Dünya bundan bu kadar çok para kazanıyorken biz de onların onda birini kazanalım ne olur ki?
  Şimdi bazı kişiler diyor ki; eee bunları bilen niye bize anlatsın kendi kazanır yürür gider.Kardeşim bu kadar saçma soru olmaz.Ben o kişilere derim ki; siz hiç kursa,okula v.s gitmediniz mi? İş makinası operatörü olmak isteyen birisi niye bunun eğitiminin verildiği yere gider,ona niye eğitim verirler.Eğitimi verecek olanlar bütün iş makinalarını kendileri kullansalar da paraları hep onlar kazansalar ya.Herkesin yapabileceği bir iş kapasitesi var.Bu işler emek ve zaman harcanarak oluyor.Bir kişinin mesaisi nereye kadar yeter?
  Hiç kimse para kazanayım derken para kaybetmek (harcamak demiyorum) istemez.
  Ama bu güne kadar ben de dahil bir çok kişinin başına gelen bu.
  Her zaman şu söze inanmışımdır “İyi dostluklardan iyi işler çıkmaz fakat iyi işlerden iyi dostluklar elde edilir”,
  İnşaallah bu yeni döneminizden siz de, takipçiniz olarak bizler de karşılıklı olarak faydalanırız.
  Selamlar

  • utkuyilmaz

   Yorumunuz, vermiş olduğum kararı taktir etmeniz beni o kadar mutlu etti ki… Çok teşekkür ederim bu değerli yorumunuz için. Vermiş olduğum karardan daha da emin olmamı sağladı. Ve beni daha da cesaretlendirdi.Aslında yorumunuzda bütün sıkıntıları teker teker anlatmışsınız.İnanın hepsine hak veriyorum. 2011 yılından beri bu sistem üzerinde düşünüyorum.Türkiye ‘de kazananlara bakıyorum, hakikaten çok iyi kazanıyorlar! Zaten bu sistemden oldukça iyi meblağalarda para kazananlar da kitap yazıp nasıl kazandıklarını anlatıyorlar.Ve evet söylediğiniz gibi bir çoğu tekrardan ibaret.
   Dikkat ettiniz mi bilmiyorum, ciddi anlamda kazananlar çok büyük oranda kazançlarını Clickbank gibi yabancı affiliate ağlarından elde ediyorlar. Nedeni çok basit aslında, gelişmiş ülkelerde bu piyasa oturmuş durumda.İnsanların kredi kartı kullanım oranları çok daha yüksek.İngilizce konuşan insanların da yoğunluğunu göz önüne aldığımızda kazançların sebeplerini çok daha iyi anlıyorsunuz.Ama internetten para kazanma konusunda Türkiye ‘ye baktığımızda… Çok fazla kazanmak inanın ki çok ama çok zor. Clickbank ‘ın benzeri olarak Türkiye ‘de XTicaret var, ClickMerkez var ama kaliteli diye nitelendirilebilecek ürün sayısı 2 ‘yi geçmez. Hal böyle olunca da çıkmaza giriyorsunuz. Zaten Kazanç Vakti ‘nde sil baştan başlamamın sebebi de bu. İstiyorum ki ortak bilinç oluşsun, insanlar hakikaten internetten para kazanılabileceğini görsün. Çünkü yurt dışına baktığınızda tam anlamıyla profesyonel olanlar aklın mantığın almayacağı kadar çok para kazanıyorlar. Aylık 50bin dolar kazananlar mı dersiniz… Daha üstü mü…
   Eninde sonunda Türkiye ‘de bu aşamaya gelecek elbette. Ama sanıyorum ki daha oturma aşamasında ve nerden baksanız 3-4 yıl daha vardır o aşamaya gelebilmemiz için. Ama bu piyasada dahi, aylık 1500-2000 TL kazanmak mümkün. Elinizden geldiğince araştırın, ve mümkünse yabancı siteleri araştırın.Ben de sizin ki az biraz İngilizcem ‘le araştırıyorum ve yabancı kaynaklar almayı tercih ediyorum. Sakın umudunuzu kaybetmeyin!
   Selamlar

© 2017 Kazanç Vakti | Online Kazanç Kuruluşu. Tüm hakları saklıdır..· Makale RSS · Yorum RSS · Sitemap
· duayen