Finansal Özgürlük için Pasif Gelir

Paylaşarak ücretsiz derslere destek ver:

Finansal Özgürlük Sence Nedir?

İlk önce biraz düşünelim.Finansal özgürlük deyince aklına ilk ne geliyor? Maddi sıkıntılar olmadan yaşamak mı? Hiç çalışmadan rahat bir yaşam sürmek mi? Herhangi bir yere bağımlı olmadan hayatını rahatlıkla idame ettirebilmek mi? Önce kendi cevabını vermeni istiyorum.

Benim aklıma finansal özgürlük dendiği zaman, herhangi bir yere bağımlı olmadan, hayatımı üst seviyede yaşamak, yeterince boş vaktim olması geliyor. Fakat benim kendi tanımıma göre, bir çok insanın bu özgürlüğü sağlaması oldukça zor. Ödenmesi gereken kira, faturalar, varsa çocuğunuzun eğitim masrafları, bankalara olan esaret, her yıl çok az zam gelen maaşlar, asgari ücret… Bütün bunların hepsi finansal özgürlüğümüzün önündeki engellerden sadece bir kaçı.

Elbette engelleri görüyorum! Kimilerini ben de yaşıyorum, kimileriyse sizin yaşadıklarınız. Peki ne yapalım? Hayatımızın sonuna kadar finansal özgürlüğümüzün esir kalışını izleyelim, daha sonra bu dünyadan çekip gidelim mi? Yaşamak kimilerine göre çok güzel. Ama finansal anlamda kötü durumdaysak ve bunun önüne geçemiyorsak ne kadar güzel olabilir ki? İçini karartmak istemem ama, en yakın zamanda buna bir çözüm bulamazsan ölmessin elbette ama hayatın boyunca yaşamak zorunda olacağın stresle baş başa kalmak, hayatın boyunca kemer sıkmakla başa çıkmak durumunda olursun. Birazdan sana bu özgürlüğünü belki sağlayabilir diye bir kavramdan bahsetmek ve bu satırları okuduğun zamanı senin Kazanç Vakti ‘n yapmak istiyorum.

Pasif gelir kaynakları, emeklilik maaşı, internet,telif hakkı,zengin bir akrabadan miras kalması,kira gelirinizdir.

Pasif Gelir Kaynakları

Finansal Özgürlüğe Giden Yol: Pasif Gelir

Pasif gelirin anlamı herkese göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte genellikle iki anlamı vardır. Ama bu anlamları kendin de şekillendirebilirsin.

1. anlam: Gün içerisinde oldukça az efor sarfederek para kazanmak.

2. anlam: Başlangıçta çok fazla efor sarfederek, daha sonra bunun getirilerinden faydalanarak para kazanmak.

Kelime anlamı üzerinde çok fazla durmak istemiyorum. Burada benim ulaşmaya çalıştığım nokta İNTERNETTEN PARA KAZANMA konusu. İnternetten para kazanma, hangi şekilde olursa olsun pasif gelirdir. Çünkü, internet üzerinde para kazanmak için iyi yol bulunur. Bunlardan birincisi, pasif gelirin 1. anlamı , 2. siyse yine pasif gelirin 2. anlamıdır. Ben başlangıçta çok fazla emek sarfederek da sonra onun getirilerinden faydalanmayı tercih ediyorum. Neden İnternetten Para Kazanmayı Seçtim? başlıklı yazımda internetten para kazanma dalında kendi tercihlerimden, sebeplerimden bahsetmiştim.

Yazıyı uzun tutmamak adına bu yazıyı iki bölümden oluşturdum. Finansal Özgürlük için Pasif Gelir başlıklı bu yazımın devamı İnternetteki Pasif Gelir Kaynakları ‘dır.


Duayen Bilişim ve Pazarlama 'nın kurucusu, profesyonel satış ortağı, girişimci ve yazar.

© 2017 Kazanç Vakti | Online Kazanç Kuruluşu. Tüm hakları saklıdır..· Makale RSS · Yorum RSS · Sitemap
· duayen