İnternetteki Pasif Gelir Kaynakları

Paylaşarak ücretsiz derslere destek ver:

pasif gelirPasif gelirin ne olduğu, genel anlamda pasif gelir kaynakları ve bunun finansal özgürlük ile olan ilişkisini Finansal Özgürlük için Pasif Gelir başlıklı yazımda ele almıştım. İnternette Pasif Gelir Kaynakları başlıklı bu yazımda ise internetteki pasif gelir kaynakları ve yöntemleri üzerinde duracağım. Diğer bir deyişle, internetten paza kazanma yolları!

İsterseniz pasif gelirin ne olduğuyla alakalı küçük bir hatırlatma yapalım. Pasif gelir gün içerisinde oldukça az çaba sarfederek gelir elde etmek veya başlangıçta çok fazla çaba sarfedip, daha sonrasında ise bunun getirilerinden faydalanmaktı. Bir önceki yazımda, interneti pasif gelir elde etmek için kullandığımdan bahsetmiştim.

İnternet ve Pasif Gelir

İnternetten para kazanmanın en önemli avantajı elde edeceğiniz bir çok gelirin pasif gelir olmasıdır. Başka bir deyişle, bir çok internetten para kazanma yolunda bir kez kazanmaya başladığınızda, gelir az veya çok da olsa süreklidir. Yani internetten para kazanmayı, başlangıçta bir ev almak için uğraşıp, evi aldıktan sonra da kiraya vermek ve sürekli olarak kira geliri elde etmek gibi düşünebilirsiniz.

Az çalışıp, fazla kazanmanız için bütün internetten para kazanma yollarında iki temel prensip vardır. Ya başlangıçta çok fazla çaba sarf eder sonrasında bunun meyvelerini yersiniz. Ya da hakikaten çok kolay bir yöntem bulup, onun üzerinde ilerlersiniz. Ben genellikle başlangıçta çok fazla çaba sarf etmeyi tercih ediyorum. Size tavsiyem, internette para kazanmaya yeni başlamışsanız veya yeni başlayacaksanız eğer, denenmiş, kanıtlanmış yöntemler üzerinde durmanız, bu konuda çok fazla çaba harcamanız olacaktır. Çünkü internetten kolay para kazanma yöntemini bulmanız oldukça zordur. Ve çoğu geliri bir iki gün içerisinde elde etmeniz mümkün değildir.

İnternetten Para Kazanmayı Başarabilmek için

Bir çok insan şöyle düşünür, internette iş mi olurmuş? Öyle çalışmak, çalışmak olmazmış vb. Bu benim de çok yaşadığım bir sıkıntı. Yakınlarım dahi, yaptığım şeyi iş olarak görmemekle birlikte, bu işi çok ciddiye de almıyorlar. Ama bu düşüncelerini benim, internetten para kazanmaya başladığımı görmeye başladıklarında oldukça aşmış olduklarını söyleyebilirim. Eğer siz de internette çalışmayı benimseyip, bunu hakikaten iş olarak görürseniz, bir şekilde başaracaksınız! Bu başarınızda, benim de bir payım olmasını inanın ki çok istiyorum.

İnternetteki Pasif Gelir Kaynakları / İnternetten Para Kazanma Yolları

Bu yazımda, teker teker bütün bu internetten para kazanma yollarının, nasıl olduğunu, nasıl yapılması gerektiğini açıklamayacağım. Ama kendime bir plan yaptım, bu planlama dahilinde bu konularda bir çok yazımı okuyacaksınız.

Başlık halinde internetten para kazanma yolları, yani sizin müstakbel pasif gelir kaynaklarınız;

 1. internetten para kazanma yollarıAffiliate Marketing (Satış Ortaklığı)
 2. Reklam yayıncılığı
 3. Sosyal medya işleri
 4. Makale yazarlığı / makale satışı
 5. Blog yazarlığı
 6. Forex
 7. Emaill pazarlama
 8. E-Ticaret
 9. İnternet sitesi olanlar için alt yapı sağlamak (hosting işleri)
 10. E-Kitap yazarlığı ve satışı
 11. Grafik tasarım işleri

Yukarıda maddelediklerim, şu anda aklıma gelenlerden sadece bazıları, bir çoğunu yapıyor ve bu yollarla internetten para kazanıyorum. Yine yukarıda maddelediğim internetten para kazanma yolları konusunda kendinizi geliştirirseniz internetten para kazanacağınızı garanti ederim. Önümüzdeki günlerde internetten para kazanma konusunda bir çok yazı yazacağım ve emin olabilirsiniz ki hepsi ücretsiz ve Kazanç Vakti ‘ne özel olacak.

Eğer benim yazmamı beklemek istemiyorsanız ve başlamak için sabırsızlanıyorsanız, yukarıda belirttiğim yollar hakkında araştırmalarınıza şimdiden başlayın! Ve tercihen aramalarınızı İngilizce yapmaya çalışın. Benim de çok fazla İngilizce bilgim yok ama Google Translate kullanıyorum.

Yazımı sona erdirmeden, bu konularda araştırma yapmaya başladığınızda bir çok ücretli kaynak da bulacaksınız. Emin olabilirsiniz ki bir çoğunun satış ortaklığını daha önceden yaptım. Güvendiğim ve başlamanıza fayda sağlayacak tek bir kaynak var. Goomass adlı kaynağı, eğer bütçeniz var ise edinebilirsiniz.

Notlar

-İnternetteki Pasif Gelir Kaynakları başlıklı bu yazım Finansal Özgürlük için Pasif Gelir başlıklı bir diğer yazımın ikinci bölümüdür.


Duayen Bilişim ve Pazarlama 'nın kurucusu, profesyonel satış ortağı, girişimci ve yazar.

 • murat

  Goomass’daki bilgileri sizde sitenizden aktarabilirsiniz….

  • utkuyilmaz

   Yukarıdaki menüden internetten para kazanma yolları altında gördüğünüz bütün yollar hakkında detaylı olarak yazılar yazacağım zaten. Fakat ne yazık ki bu uzunca bir zaman alacak. Elbette yazdığım yazılar Goomass ‘dan ya da herhangi bir ücretli eğitimden aktarmak şeklinde değil de (ki bu ne etik ne de yasal değil) kendi tecrübelerim, bildiklerim doğrultusunda olacak.

 • gokhan

  ben 1 sene önce goomassi almıştım ve hiçbir yararını görmedim.kesinlikle kazandırmıyor.yabancı sitelerden daha fazla bilgi buldum hemde ücretsiz.tamamen para tuzagı kusura bakmayın.ama abartıldıgı gibi degil..özellikle clickbanktan kazanmak imkansız gibi bişey.

  • Evet yabancı bloglardan, web sitelerinden ücretsiz olarak çok daha fazla bilgi sunulduğu konusunda sizinle hem fikirim. Para kazandıran çoğu zaman eğitimler değildir. Haklısınız, günde 100 TL kazanın diye reklam yapılır ama sadece yola çıkan 100 kişiden 20 ‘si kazanır. Diğer ücretli Türkçe kaynaklara baktığımızda, Goomass emin olun diğerlerinden daha iyi. Ama dediğim gibi sadece Türkçe kaynaklar arasında. Clickbank ‘a gelecek olursak, imkansız değil ama doğru söylüyorsunuz çok da kolay sayılmaz. Yorumunuz için teşekkür ederim.

© 2017 Kazanç Vakti | Online Kazanç Kuruluşu. Tüm hakları saklıdır..· Makale RSS · Yorum RSS · Sitemap
· duayen