Affiliate Marketing Giriş (AF-1)

Paylaşarak ücretsiz derslere destek ver:
Affiliate Marketing (AF-1)

Affiliate Marketing Ücretsiz Ders Serisi (AF-1)

Kazanç Vakti ‘ni yenileme sebeplerim arasında şüphesiz ki en büyük sebep Türkiye ‘de internetten para kazanma konusunda tam anlamıyla eğitim platformu olmamasıydı. Böylece kendime bu eğitim platformunu sağlam temeller konusunda oluşturacağıma söz verdim. Şimdi kazançlarımın çok büyük kısmını elde ettiğim affiliate marketing eğitimlerine başlıyoruz! Yazının başlığında gördüğünüz AF, affiliate marketingi temsil ediyor ve yanında gördüğünüz “1” ise bunun ilk ders olduğunu söylüyor. Bunu bir düzen oluşturmak için yaptım. Karışıklık oluşmasın diye.

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nedir?

Affiliate marketing, Türkçe karşılığıyla satış ortaklığı anlamına gelmektedir. Size ait olmayan bir ürünün satışına aracılık ederek komisyon almak olarak düşünebilirsiniz. Bunu fiziksel piyasadan zaten biliyoruz. Örnek vermek gerekirse, emlakçılar / gayrimenkul danışmanları, kendilerine ait olmayan bir evi satarak, kiraya vererek bundan belirli bir komisyon alırlar. Yanlış hatırlamıyorsam %2 gibi bir komisyon oranları var.

Elbette affiliate marketing işini, fiziksel piyasada değil internet ortamında gerçekleştireceğiz. Zaten derslerimizin konusu da affiliate marketing yoluyla internetten para kazanma.

Bu işi internet ortamında yaparak, hem satışlardan çok daha fazla komisyon alacağız, hem her şeyi çok hızlı yapabilecek hem de bunun için bir sermayemizin olmasına gerek kalmayacak.

Affiliate Marketing Sistemindeki Ögeler

Bu sistemin başarıyla işlemesi için 5 öge bulunur. Bunlar;

 1. Affiliate programı: Ödeme alt yapısını sağlayan ve satış ortaklarına komisyonları ödemekle, ürün sahibine kazançlarını ödemekle raporları elektronik ortamda sunmakla sorumlu olan kişi veya kurum. Ürün sahibiyle, satış ortağını bir araya getiren kişi / kurum.
 2. Satış ortağı: Kendisine ait olmayan ürünlerin internet ortamında tanıtımını yapan kişi veya kurum.
 3. Ürün sahibi: Kendisinin sahip olduğu fiziksel veya dijital ürünü, sunduğu hizmeti affiliate programına ekleyen kişi / kurum.
 4. Ürün: Affiliate programında bulunan fiziksel veya dijital ürün / hizmet.
 5. Müşteri

Yukarıda gördüğünüz ögeler, sürekli olarak internet ortamında birbirleriyle ilişki halindedir. Bu sistemi Affiliate Marketing Sistemi adlı 2. dersimizde işleyeceğim.

Affiliate Marketing, internetten ek gelir elde etmek isteyen kişiler için idealdir. Ayrıca, bu işi sizin ana işiniz haline de getirebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış, ben bundan 3 yıl öncesinde internetten para kazanmaya başladığımda affiliate marketing ile başlamıştım. Şu anda bunu, tam zamanlı bir iş olarak görüyorum. Bu sisteme günde 2 saatinizi düzenli olarak ayırarak sizi tatmin edeceğine inandığım bir ek gelir elde edebilirsiniz, zaman içerisinde zaten elde ettiğiniz geliri gördüğünüzde bu işi tam zamanlı hale getirmeyi kendiniz isteyeceksiniz. Şunları da unutmayalım;

 1. İnternetten bu yolla para kazanmanız için şirket kurmanız gerekmez.
 2. Ofis tutmanıza gerek yoktur. Evinizde çalışabilirsiniz.

İkinci Dersimiz Hakkında Bilgilendirme

2. dersimizin konusu, affiliate marketing sisteminin işleyişidir Dilerseniz, ikinci dersi okumaya başlayabilirsiniz; Affiliate Marketing Sisteminin İşleyişi.

Yorumlarınız, Önerileriniz ve Sorularınız

Yorumlarınızla, merak ettiklerinizi, aklınıza takılanları sorabilirsiniz. Ayrıca derslerin işlenişi hakkında önerilerinizi de dikkate alacağım. Sosyal medyada da bana destek verirseniz sevinirim!


Duayen Bilişim ve Pazarlama 'nın kurucusu, profesyonel satış ortağı, girişimci ve yazar.

 • bpoyraz

  Haydi hayırlısı olsun diyorum.İnşaallah faydasını göreceğiz.Sabırsızlıkla diğer dersleri bekliyor olacağım.Dersleri ne kadar aralıkla yayınlayacaksınız?

  • utkuyilmaz

   Benim de temennim herkesin faydasını görmesi ve internetten bir an önce para kazanmaya başlaması. Dersleri sanıyorum bir iki gün aralıklarla yayınlayacağım. Sadece affiliate marketing alanında değil ama, daha makale yayınlayacağım affiliate marketing dışında bir çok bölüm var.

 • RIDVAN ARIK

  heyecanla bekliyorum diğer dersleri teşekkür ederim.Eksikliği olan bir alanda tükçe kaynak yayınlamak çok önemli bir durum.Derslerinizi takip edip uygulayıp kazanmak istiyoruz.Haydi hayırlısı hayırlı olsun.

  • utkuyilmaz

   İnanın ben de en az sizin kadar heyecanlıyım. Umuyorum ki, dersleri teker teker takip edip, uygulayanlar kendilerine ek gelir oluşturacaklar. Kimileri bu işi kendi ana meslekleri olarak görüp, o doğrultuda ilerleyecekler. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

 • Ayşegül ACAR

  Diğer dersleride heyecanla bekliyorum.Kendimde E-Dış Ticaret uzmanıyım ve eğitmenim.Eğitimlerimin içinde Affiliate Markat,seo,sem gibi konularda var.Dolayısıyla sizi de takip ediyorum.Literatürünüzden de faydalanıyorum.

  • Umarım siz de bilginiz dahilinde olan konularda, yorumlarınızla eğitimlere katkı sağlarsınız. Böylece hem ben, hem de eğitimlerden faydalanan Kazanç Vakti takipçileri bilginizden faydalanırız. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

 • veli

  kayıtlıymışım öncedende alamamıştım kitabı

  • Selamlar, kitabı mail adresinize gönderdim. Takıldığınız bir noktada benden yardım alabilirsiniz. Kazanç getirmesi dileğiyle!

© 2017 Kazanç Vakti | Online Kazanç Kuruluşu. Tüm hakları saklıdır..· Makale RSS · Yorum RSS · Sitemap
· duayen